29 psów z uratowanych z koszmarnej hodowli ZKwP

 29 psów z uratowanych z koszmarnej hodowli ZKwP

foto: OTOZ

29 psów z uratowanych z koszmarnej hodowli ZKwP

Do tej pory Polskie Porozumienie Kynologiczne na łamach napsitemat.com.pl regularnie informowało o patologicznych hodowlach w Związku Kynologicznym w Polsce. Byli tam sadyści, bezduszni biznesmani czy np. hodowcy, którzy sprzedali medalowego mopsa zoofilowi, wiedząc o dewiacji nabywcy psa. Dlaczego napiętnujemy straszne hodowle z ZKwP? Ponieważ od dawna mówimy, że hodowców należy dzielić na dobrych i złych, a nie tych z ZKwP i z reszty świata.

– Ta dyskryminacyjna optyka już dawno się skończyła. Monopol ZKwP musi odejść do lamusa – mówi Piotr Kłosiński, były członek ZKwP, a obecnie prezes PPK i wiceprezydent międzynarodowej Word Kennel Union.

„Guzy, wrośnięte szwy po cesarskim cięciu, dziury w dziąsłach – przetoki, zapalenia skóry, oczu, uszu, przerośnięte pazury, marketowa karma, porozrzucane kości i nieświeże mięso. Horror w hodowli zarejestrowanej w ZKwP – najbardziej zadbane były tu puchary i medale. Na ścianie brakowało na nie miejsca”

 

– czytamy na Otozschroniskozg.pl

 

„Ostatnia kontrola była przeprowadzona w 2018 roku – według hodowczyni. W protokole z kontroli czytamy, że psy były w wzorowej kondycji, ale w zaleceniach, sugestia, by je odchudzić. Właścicielka twierdzi, że w takich warunkach trzymała psy od zawsze i że dba o niej doskonale. Smród jaki zastają nasi inspektorzy, to efekt zaniedbań nie tygodni, a lat”

 

– informują animalsi.

 

„Brak jakiejkolwiek dezynfekcji, porozrzucane kości, tania marketowa karma lub rzucone nieświeże mięso. I ten stół do przygotowywania posiłków… jedzenie i fekalia razem.

Psy śpią w piwnicy, na paletach, które są pokryte cienkimi kocami. Nie wymieniane, nie prane od nie wiadomo kiedy. Psiaki z dziurami w dziąsłach i przetokami, podawane mają do jedzenia kości. Kiedy sprawdzamy uzębienie jednego psa, zęby nagle same wypadają. Zapalenia oczu, uszu, przerośnięte pazury. Te psy nie miały zapewnionej nawet podstawowej pielęgnacji. Pieniądze lepiej było wydawać na alkohol”

 

– dodają członkowie OTOZ.

 

Gdyby nie interwencja z 2021 roku, psy brałyby udział następnego dnia w wystawie ZKwP. Po interwencji z udziałem policji i zabraniu 29 psów, hodowla została usunięta z ZKwP.

 

Ile podobnych dalej jest w rzekomo najlepszej organizacji kynologicznej w Polsce?

foto: OTOZ

rw

Piotr Kłosiński

Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Wydawca portalu napsitemat.com.pl i magazynu "Na Psi Temat".

Zobacz także