II Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Blachowni. Uwieńczenie sezonu wystawowego PPK

 II Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Blachowni. Uwieńczenie sezonu wystawowego PPK

Blachownia – malownicza miejscowość położona w pobliżu Częstochowy. To właśnie tam 17 września, w niedzielę, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie dla miłośników psów rasowych. A właściwie dwa wydarzenia wieńczące sezon wystawowy Polskiego Porozumienia Kynologicznego i World Kennel Union w Polsce. Obok Krajowej Wstawy Psów Rasowych odbyła się Specjalistyczna Wystawa Pudli. Wszystko to usytuowane w pobliżu pięknego jeziora, pod czujnym okiem sędziów i ku radości setek miłośników czworonogów.

Canis e Catus jak zwykle w formie

Organizatorem II Krajowej Wystawy Psów Rasowych było Stowarzyszenie Canis e Catus z Częstochowy, którego prezesem jest Ewa Pietralik. W Blachowni rywalizowało ze sobą 200 psów – od małych terierów po pokaźne dogi. W sumie pojawiło się ponad 60 ras. Zwierzęta, prezentowane przez doświadczonych właścicieli i hodowców, oceniane były przez pięciu sędziów kynologicznych, międzynarodowych i krajowych.

„Wystawa zorganizowana została w mega miejscu, nad super jeziorem. Była doskonale przygotowana, we współpracy z panią burmistrz Blachowni Sylwią Szymańską. Mega wydarzenie. Bardzo dobrze wszystko przygotowane pod kątem technicznym, doskonała organizacja. Do tego masa dodatkowych nagród, gros sponsorów, którzy zawsze doceniają wystawy i są z nami od wielu lat”

– opisał wystawę w rozmowie z nami Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i wiceprezydent międzynarodowego stowarzyszenia World Kennel Union.

Ciekawym wydarzeniem towarzyszącym Krajowej Wystawie Psów Rasowych była wspomniana już specjalistyczna Wystawa Pudli, na której oceniani byli przedstawiciele tej rasy wszystkich wielkości. Hodowcy i pasjonaci tych zwierząt mieli wspaniałą okazję, by wymieniać się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat zdrowia, pielęgnacji czy tresury pudli.

Doskonała organizacja, ogromna frekwencja

Ostatnia w tym roku kalendarzowym wystawa okazała się doskonale przygotowanym przez Polskie Porozumienie Kynologiczne wydarzeniem. Przybyła na nie zadziwiająca liczba entuzjastów czworonogów, nie tylko doświadczonych hodowców i właścicieli.

„Frekwencyjnie ta ostatnia wystawa zawsze wypada mega, organizacyjnie też. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Masa ludzi, też z Blachowni, przyjechała odwiedzić wystawę. Zawsze robimy ją za darmo dla publiczności. Nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, więc dosłownie setki osób odwiedziły nas w Blachowni, żeby podziwiać te nasze zwierzęta”

– podsumował wydarzenie Piotr Kłosiński i jednocześnie zaznaczył, że wysoka frekwencja jest zazwyczaj czymś charakterystycznym dla wystawy kończącej sezon, ze względu na ostatnią możliwość, by w danym roku dokończyć championaty.

„Kochani, II Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Blachowni oraz Specjalistyczna Wystawa Pudli już za nami. Tym, którzy już w sobotę pomagali nam w przygotowaniach, takich jak rozkładanie ringów, namiotów, stołów itd. Bardzo dziękujemy dzięki Waszej pomocy praca poszła nam sprawnie. Bardzo dziękujemy za fotorelację (zdjęcia, które właśnie oglądacie) FOTOśliwińscy- Fotografia Ślubna i Wideofilmowanie zdjęcia piękne. Dziękujemy Wam drodzy Wystawcy za tak liczne przybycie nie będziemy ukrywać, że czujemy duże zmęczenie, ale dla takiej frekwencji wiemy, że warto! Wasze psy były oceniane, aż na 5 ringach oceniali je Sędziowie Kynologiczni”

– napisała w mediach społecznościowych Ewa Pietralik, prezes Canis e Catus.

Wielka szkoda, że w tym roku nie będzie już szansy na to, by w jednym miejscu zgromadzić tyle cudownych czworonogów wraz z ich troskliwymi opiekunami. Na szczęście, jak zdradził nam na koniec rozmowy Piotr Kłosiński: “Przygotowujemy się już do następnej wystawy, tym razem dwudniowej, w Knurowie”.

MM/FB

Robert Wyrostkiewicz

Zobacz także