Czy Pogotowie dla Zwierząt zostanie zdelegalizowane?

Pogotowie dla Zwierząt nieprawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Poznaniu miało zostać, ku uciesze wielu poszkodowanych osób, zdelegalizowane. Pewnym było, że stowarzyszenie wniesie apelację od postanowienia sądu I instancji. 29 listopada odbyła się ostatnia rozprawa w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, który zadecydował o zawieszeniu zarządu Pogotowia dla Zwierząt i skierował sprawę z powrotem do Sądu Rejonowego, by ponownie przeprowadził postępowanie dowodowe.

Zawieszenie zarządu stowarzyszenia jednych satysfakcjonuje, innych nie, ale niewątpliwie wartością jest to, że pełnomocnik starostwa będzie miał wgląd w pełną dokumentację Pogotowia dla Zwierząt.

Tymczasem Pogotowie dla Zwierząt za wszelką cenę próbuje się wybielić, by stowarzyszenie nie zostało zlikwidowane, a sam Grzegorz Bielawski produkuje paszkwile medialne jak zawodowy dziennikarz TVN.

28 rasowych buldożków francuskich – tyle psów Fundacja SOS Bokserom musi oddać pani Urszuli Gańko, która wygrała proces z obiema organizacjami. Problem w tym, że psów do tej pory nie udało się odzyskać…

O mechanizmach działania Pogotowia dla Zwierząt rozmawiałam z prezesem Polskiego Porozumienia Kynologicznego, Piotrem Kłosińskim i Urszulą Gańko

Zobacz także