Knurów i kolejne międzynarodowe wystawy psów rasowych

 Knurów i kolejne międzynarodowe wystawy psów rasowych

W Knurowie po raz III i IV zorganizowano niecodzienną imprezę, w której głównymi bohaterami były psie piękności. Mowa tu o Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych WKU-CACIB i Wystawie Specjalnej Championów. Cudne czworonogi przez dwa dni – w sobotę 18 marca i w niedzielę 19 marca 2023 roku opanowały halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alei Lipowej w Knurowie – poinformował portal lokalny iknurow.pl

Jak przypomina serwis, inicjatorem i pomysłodawcą całej akcji na terenie miasta był knurowianin Adam Kozak, człowiek o wielkim sercu, który dostrzega przepiękne wnętrze każdego wspaniałego psa.

W wystawie wzięli udział hodowcy z Polski i z zagranicy. Na portalach społecznościowych wielu dziękowało organizatorom za kolejne takie wydarzenie w Knurowie:

Głównym organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych wchodzące w skłas Polskiego Porozumienia Kynologicznego.

„Knurów to jedna z najpiękniejszych pereł w koronie wystaw PPK. Widzimy się tu już za rok!”

– podsumowuje Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i wiceprezydent World Kennel Union.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Knurów Adam Rams, który osobiście otworzył wystawę i wręczał nagrody opiekunom zwycięzców. Ponadto imprezę otworzył Zastępca Prezydenta Piotr Surówka i Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa.

Fot. Agnieszka Łyko Photography

Źródło: iKnurow.pl – Agnieszka Łyko

Zobacz także