Mity o wyjątkowości Związku Kynologicznego w Polsce

 Mity o wyjątkowości Związku Kynologicznego w Polsce

Że niby jedyny prawdziwy związek hodowlany w Polsce… że FCI najstarsze na świecie… że tylko tu są psy rasowe… że tylko w ZKwP jest gwarancja jakości hodowlanej. Nic bardziej mylnego. Te i inne kłamstwa od lat demaskuje były hodowca z ZKwP, a obecnie prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego, Piotr Kłosiński. Kynolog z PPK właśnie opublikował w mediach społecznościowych kolejną porcję wiadomości nt. mitów o ZKwP. Wpis cytujemy w całości:

Rozdział 9

Zakłamywanie rzeczywistości

„Jedyna organizacja kynologiczna w Polsce do 2012 r” – często słyszymy te argumenty wspólnie z informacją, że jedyni w FCI.
Oczywiście to, że jedyni w FCI jest jasne, tylko dlaczego?
Odpowiedź jest prozaicznie prosta. Umowy i regulaminy FCI dopuszczają członkostwo jednej, jedynej organizacji kynologicznej z danego kraju i żadna inna nie może być członkiem. Nie dlatego, że ktoś jest najlepszy, tylko dlatego, że tak skonstruowany jest regulamin – KONIEC i nie ma innego powodu.
Czy takie zapisy są dobre ? Moim zdaniem tak, ale wyjaśnię to w następnym rozdziale.
Ten ma być o zakłamywaniu faktów. I aby być precyzyjnym tą Naszą Polską Rzeczywistość nagminne zakłamują organizacje pro-zwierzęce, które na kynologii znają się tak jak ja na promach kosmicznych i łodziach podwodnych.
Indolencja osób zakłamujących rzeczywistość jest porażająca , nawet przy słabym posługiwaniu się internetem Google podpowie wszystko.
Jak to jest naprawdę? Związek Kynologiczny jest najstarszą Polską organizacją (jak to było w PRL), wiedzą wszyscy którzy przeżyli ten smutny okres jedynej słusznej partii, ale od momentu odwilży i raczkującej demokracji w Polsce powstają organizacje kynologiczne.
  • 1990 – ZOND- Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego
To ONI jako jedni z pierwszych uratowali populację długowłosych owczarków które notabene były dla stowarzyszenia ZKwP wadliwe. To dzięki zaangażowaniu kilku pozytywnie zakręconych udało się utrzymać długi włos i po latach wspaniałomyślnie ktoś zdecydował, że od dziś w ZKwP długowłose są już rasowe.
  • 2001 – Polski Klub Psa Rasowego – Polski Związek Kynologiczny założony przez Państwo Kosińskich i tu już ślepota lub głupota nie umiejących czytać dała popisy pisząc, że jesteśmy rodziną i otwieramy następną organizację .
Oczywiście nie jesteśmy rodziną, mieliśmy okazję spotkać się kilka razy, a po ostatnim spotkaniu pozostał mały niedosyt, ale o tym już pisałem w innych rozdziałach (jak twardo trzymamy się krzesełka).
  • 2001 KHRON – tu księgi rodowodowe dla owczarków krótko i długowłosych, obecnie członek jednej z najbardziej prestiżowych organizacji zrzeszającej Kluby owczarkowe WUSV . Dodam, że po wyrzuceniu Klubu Owczarka Niemieckiego przy ZKwP zrobiło się miejsce i SUPER . Trzymamy kciuki
  • 2009- PFK – Polska Federacja Kynologiczna, obecnie członek międzynarodowej organizacji ACW – nowe opracowania wzorców i wiele doskonałych rozwiązań które wskazywały drogę badań genetycznych
  • 2011- Związek Kynologiczny Owczarka Staroniemieckiego
  • 2011- ZHPR Związek Hodowców Psów Rasowych obecnie członek Światowej organizacji UCI . I tu warto dodać opracowania wzorców kolorystycznych i jeżeli się nie mylę jedna z pierwsza organizacji uznających np. Biewiera
  • 2011 ZWKiPR Związek Właścicieli Kotów i Psów Rasowych jako stowarzyszenie zwyczajne po decyzji zarządu zmieniona nazwa ( obecnie SWKiPR) Członek Polskiego Porozumienia Kynologicznego i Światowej organizacji WKU World Kennel Union co do kotów członek światowego CBA.
I tu zatrzymam się na dłuższą chwilę.
WKU jako podstawy stawia nacisk na zdrowie, propagowanie ras pierwotnych i powrót do pierwotnych wzorców ras.
Tak to podstawy i kierunki działań na świecie. I tu dodam z przekorą, że jesteśmy jedynym członkiem WKU w Polsce. Bo takie mamy umowy…
Trzeba naprawić to, do czego przez lata moda, naciski i looby doprowadziło. Minaturyzacjia, utrata cech dla których rasy zastały stworzone czy psy wielkości domów towarowch ( praca w ich w naturalnych warunkach kończy się zgonem po godzinie)
Zawiązanie WKU zostało spowodowane napaścią rosji( celowo z małej litery) na Ukrainę, a nie zmianami w naszej ustawie jak sugerują pseudo znawcy. Nasz obecny prezydent WKU od lat 80-tych zasiadał z zarządach organizacji kynologicznych.
A to i tak nie wszystko, bo jeszcze KMOS, KOS, Kluby ras i kilka innych.
Jeżeli kogoś nie wymieniłem i uzupełni te informacje, to przed wydaniem postaram się uszczegółowić.
Działających organizacji przed fatalną zmianą w ustawie było w Polsce ok. dwudziestu.
Więc twierdzenie, że stowarzyszenie ZKwP było jedyną organizację przed 2012 r w Polsce przez osoby słabo znające temat jest KŁAMSTWEM lub celowym zakłamywaniem rzeczywistość.
I jesteśmy w połowie zakłamywania rzeczywistości bo i po 2012 r powstało kila świetnych organizacji.
I dlatego aby naprawić to co popsuliście w ustawie , potrzebna jest CERTYFIKACJA ORGANIZACJI o którą biją się ci z listy .
To tylko część tego rozdziału, ale na całość musicie poczekać.
Decyzja podjęta, kończę i publikuję.
Jako ciekawostka: kto odpowiada za populację zwierząt rasowych bez dokumentów? To przez wiele lat w stowarzyszeniu ZKwP tylko 6 szczeniąt z miotu otrzymywało metrykę ( reszta szła bez dokumentów) i już z tą samą mapą genetyczną były nierasowe tzn. w miocie rodziło się 6 rasowych i reszta ” KUNDELKÓW”- to taka ciekawostka .
Chyba nikt nie ma wątpliwości co robili hodowcy? Sprzedawali je na boku jako rasowe ale bez dokumentów.
Trzymajcie kciuki i udostępniamy
Przed nami największy projekt stworzenia największej w Polsce Rady Kynologiczno- Felinologicznej , genetyka GeneVet , ubezpieczenia Bezpieczny.pl

Zobacz także