Piotr Kłosiński w Radio Wnet: Wiele organizacji prozwierzęcych pokazuje nam świat wypaczony

 Piotr Kłosiński w Radio Wnet: Wiele organizacji prozwierzęcych pokazuje nam świat wypaczony

Bambinizm (uczłowieczenie) burzy naturalne środowisko dobrostanu zwierząt – mówił w Radio Wnet Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego. „Większość ludzi chodzi do przodu, ale w sprawach prozwierzecych jest masę ludzi, którzy chcą udowodnić, że chodzi się do tyłu” – dodał gość porannego programu radiowego.

Zdaniem Kłosińskiego „Jeśli chodzi o środowiska, którym najbardziej zależy na dobrostanie zwierząt są to środowiska rolnicze, gdzie na co dzień mają do czynienia ze zwierzętami. Oczywiście, są tacy, którzy to robią źle, ale w każdym środowisku znajdzie się czarna owca. Największym więc ekologiem dzisiaj jest polski hodowca i polski rolnik. To oni widzą dokładnie aspekty żywienia, dobrostanu”.

„A co do organizacji proekologicznych, a czasami nazywać by je warto było pseudo ekologicznymi, które to organizacje często mają piękne zapisy tylko na sztandarach, one pokazują nam często świat wypaczony, to nierzadko takie organizacje jedynie udają, że pomagają zwierzętom czy ludziom, chociaż akurat ludzie najmniej ich obchodzą”

– stwierdził w Radio Wnet Piotr Kłosiński.

„To są medialne organizacje skoncentrowane na zasobach finansowych i zarabianiu pieniędzy w przeciwieństwie do wielu małych, lokalnych organizacji prozwierzęcych działających dla idei”

– dodał kynolog.

„Dodać tu należy jeszcze kontrowersyjną kwestię manii na zbiórki prozwierzęce, gdzie na jedno zwierzę zbierane są dziesiątki i setki tysięcy złotych, a pomagają jak najdrastyczniejsze zdjęcia i opisy. Kiedyś nawet z redaktorem naczelnym Na Psi Temat (Robert Wyrostkeiwicz – dop. Redakcji) mieliśmy pomysł, żeby zrobić zrzutkę na chore zwierzę i chore dziecko. Nie zgodziłem się, bo bałem się, że wygra zwierzę i moja wiara w ludzi się skończy”

– puentował Piotr Kłosiński, który pełni także funkcję wiceprezydenta międzynarodowej organizacji kynologicznej World Kennel Union.

Audycja: https://wnet.fm/broadcast/mis-mieta-i-skorupa-do-zwierzat-18-05-2023-r/

Redakcja

Zobacz także