W Jastrzębiu odbyły się trzy niezwykłe wystawy psów rasowych!

 W Jastrzębiu odbyły się trzy niezwykłe wystawy psów rasowych!

W pierwszym dniu nasi czworonożni przyjaciele brali udział w wystawie krajowej oraz specjalnej championów, gdzie były wybierane najlepsze psy z najlepszych. Drugiego dnia miała miejsce wystawa międzynarodowa, gdzie sędziowała Magda Moravcowa Ballotada (Czechy), Marzena Marciniak (Polska) i Piotr Kłosiński (Polska). Wystawa psów odbyła się w Jastrzębiu w gminie Poraj.

Organizator, czyli Canis e Catus z Częstochowy (członek Polskiego Porozumienia Kynologicznego, które zrzeszone jest w World Kennel Union), przygotował wspaniałe nagrody, a po wystawie wieczorem sędziowie, asystenci i uczestnicy zasiedli do wspólnego stołu. Wówczas zorganizowano ognisko, pyszne kiełbaski i zimne lane piwo z beczki. Wszystko pod hasłem „Kynologia ponad podziałami!”.

W czasie samej wystawy nie zapomniano też o najmłodszych. Dzieci świetnie się bawiły pod opieką pań animatorek. Odbywały się różne konkursy, gry, zabawy i malowanie buzi. Na terenie rozstawiono wielki dmuchaniec, gdzie maluchy mogły korzystać do woli.

Na miejscu była duża konkurencja, ale panowała świetna atmosfera i zdrowa rywalizacja. Powstały nowe relacje, hodowcy w wolnym czasie wymieniali się swoimi doświadczeniami.

Zdecydowanie najwięcej było arystokratycznych pudli w każdym kolorze i odcieniu. Udział w wystawie wzięło 39 psów tej rasy.

W trakcie przerwy na wystawie międzynarodowej odbył się zachwycający i widowiskowy pokaz tresury psów z owczarkami niemieckimi i Active Dog, a po pokazie mogliśmy liczyć na porady behawioralne.

Katarzyna Grzybowska

Czytaj także: Krajowa Wystawa Psów Rasowych Miękinia 2021. GALERIA!

Fot. Katarzyna Grzybowska (1), Katarzyna Witkowska  (2), Nataliia Timchenko (3)

Zobacz także