Wystawa Krajowa WKU- CAC na Wyspie Perperuny

 Wystawa Krajowa WKU- CAC na Wyspie Perperuny

Wystawa Krajowa WKU- CAC na Wyspie Perperuny

 

Działo się w ten weekend!

9 lipca w Ostrówku, na magicznej Wyspie Perperuny, odbyła się Wystawa Krajowa WKU- CAC, której organizatorami było Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych pod Patronatem Polskiego Porozumienia Kynologicznego oraz W.K.U World Kennel Union.

„Zapraszamy hodowców z całej Polski, a zwłaszcza z Kujaw. To tak naprawdę druga wystawa zorganizowana przez panią Darię. Pierwsza odbyła się w zeszłym roku w Kruszwicy i zakończyła sukcesem. Tym bardziej zapraszamy na urokliwą Wyspę Perperuny”

– zachęcał Piotr Kłosiński, prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego i wiceprezydent World Kennel Union.

I faktycznie, lepszych okoliczności przyrody na organizację wydarzenia nie można było sobie wymarzyć. Malownicze Gopło, bezchmurne, błękitne niebo, dużo słońca i mnóstwo pozytywnej energii do działania. Dorzućmy do tego fantastyczne nastroje hodowców, dumnych ze swoich pupili oraz pupili dumnych ze swoich hodowców i kibicujących wydarzeniu stałych bywalców wyspy, takich jak alpaki, kozy, strusie oraz sielsko-wiejskie reprezentantki polskiej wsi, czyli kury😊. W magiczne miejsca dociera się w sposób niezwykły, uczestników imprezy na Wyspę Perperuny, prując ciemne tonie tajemniczego, prastarego Gopła, przewoził niewielki prom. Jest oczywiste, że w tym chilloutowym letnim klimacie nie mogło zabraknąć czołówki hodowców z całego kraju, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.

Dobra impreza nie mogłaby się udać bez świetnego gospodarza, a byli nimi Daria Wyrostkiewicz- certyfikowana dogoterapeutka i alpakoterapeutka oraz założycielka Hodoli Goplany (PPK/WKU) oraz jej niezastąpiony team:

„Team z Wyspy Perperuny, Katarzyna Meler-Lewandowska, Daria Wichlińska, Mikolaj Lampowski kolejny raz nasza praca dała piękne efekty i została pozytywnie oceniona i doceniona. Dziękuję za to, że jesteście. Dominika Kłosińska, Piotr Kłosiński dziękuję za zaufanie, być uznaną przez Was za organizatorkę tego zamieszania to zaszczyt. Po cichu marzę, że Wyspa Perperuny na stałe zagości w kalendarzu wystaw i będzie cieszyć wspaniałych wystawców. Jeszcze tego lata zaczynamy przygotowania do przyszłorocznego spotkania- kostka sama się nie ułoży 😘. Ogromne z serca dziękuję dla Wszystkich i do zobaczyska”

– napisała po wydarzeniu na swoim facebookowym profilu Daria Wyrostkiewicz.

Wystawa nie mogłaby się także odbyć bez udziału zacnych sponsorów i fundatorów. Dziękujemy zatem serdecznie Wam, drodzy przyjaciele:

Stowarzyszenie Hodowców Kotów i Psów Rasowych

 GeneVet

 Bezpieczny.pl

Hodowla Owczarka Niemieckiego „Wilki Skul”

Zagroda Zabłocie

Międzynarodowy Klub Miłośników Psów Gentle Canis – UK / Londyn

Magia Szycia

 Fairy World – Hodowla psów rasy Biewer Yorkshire Terrier

 Elżbieta Cyranowska ChihuahuazElrom.

W gronie Sędziów Kynologicznych zasiedli tym razem: Ewa Pietralik , Marzena Marciniak, Katarzyna Witkowska. Role asystentów pełnili: Marta Jażdżewska, Marcin Kłosowski, Zuzanna Marciniak. Niezwykle radosna informacja jest taka, że podczas tej wystawy powiększyło się grono sędziowskie. Katarzyna Grzybowska i Grzegorz Mieszczanin ze swoimi pupilami zaliczyli ostatnie dwie przeszkody, a tym samym z najwyższymi notami zakończyli egzamin teoretyczny i praktyczny, wstępując tym samym do grona Sędziów Kynologicznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszej drodze.

Dobrym duchem imprezy był także doktor Tomasz Tymochowicz, który służył swoim profesjonalizmem i ogromnym serduchem, udzielając darmowych porad weterynaryjnych przez cały czas trwania wystawy. Tomaszu, dziękujemy Ci serdecznie!

A na końcu życzmy sobie po prostu do zobaczenia za rok w tym samym miejscu i w tym samym czasie 😊.

 

 

 

 

Piotr Kłosiński

Prezes Polskiego Porozumienia Kynologicznego. Wydawca portalu napsitemat.com.pl i magazynu "Na Psi Temat".

Zobacz także