Wystawa psów rasowych w Blachowni za nami! To było święto dla hodowców…

 Wystawa psów rasowych w Blachowni za nami! To było święto dla hodowców…

Wreszcie odbyła się długo wyczekiwana przez hodowców wystawa krajowa psów rasowych w Blachowni koło Częstochowy. W pięknym otoczeniu parku oraz zalewu i oczywiście przy pięknej słonecznej pogodzie. Wystawa zorganizowana została przez CANIS e CATUS, Polskie Porozumienie Kynologiczne i World Kennel Union. Odbyła się pod patronatem burmistrza Blachowni pani Sylwii Kałużyńskiej-Szymańskiej.

Jak zawsze prezes Canis e Catus pani Ewa Pietralik i jej zespół zrobili świetną robotę i włożyli dużo sił i serca w przygotowanie tak dużej imprezy, w której wzięło udział prawie dwieście piesków różnych ras wraz ze swoimi opiekunami.

Na wystawę bardzo licznie przybyli widzowie oraz wszyscy zainteresowani tym wydarzeniem. Bardzo nas cieszy fakt, że przyszło bardzo dużo dzieci, które miały jak zawsze zapewnione liczne atrakcje, zarówno w ringu z pieskami jak i poza nim.

Na wystawie było zorganizowanych pięć ringów, na których wystawcy w swobodny sposób mogli pokazać swoich pupili, a sędziowie mogli ich oceniać. Sędziowie oprócz sędziowania w swoich grupach sędziowali również konkurencje dodatkowe, które wpisują się już na stałe w harmonogram naszych wystaw:

  • konkurs młodego prezentera,
  • konkurs par hodowlanych,
  • dama z psem.

Po zakończeniu konkurencji rozdano super nagrody i upominki. Naprawdę doskonała wystawa oraz zabawa – myślę, że zarówno dla hodowców, gości jak i dla nas sędziów. Wielkie podziękowania dla organizatorów za przygotowanie takiej gratki dla świata kynologicznego.

Tomasz Pryk – sędzia kynologiczny

Na zdjęciu głównym: Alena Italiana z Lwowa & Skaliwag American Bully

Galeria:

Zobacz także