Ewa Pietralik o IV Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Częstochowie: To będzie cudowny czas

 Ewa Pietralik o IV Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Częstochowie: To będzie cudowny czas

 

Z Ewą Pietralik, prezeską Stowarzyszenia Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych „Canis e Catus” rozmawia Agnieszka Winnik.

 

Przed nami IV Krajowa Wystawa Psów Rasowych organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych „Canis e Catus”. Tym razem spotkamy się w Częstochowie?

Kochani, serdecznie zapraszamy wszystkich, wpadnijcie 30 lipca na ulicę Targową 29, do Zespołu Szkól Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego. Do Częstochowy przyjadą psie piękności z całej Polski, więc będzie na co popatrzeć. Uroczyste otwarcie wystawy rozpocznie się o godzinie 10:00.

Czego możemy się spodziewać? Jak wygląda plan imprezy?

O godzinie 10:00.  zaczynamy od powitania naszych gości, fundatorów nagród, wręczamy hodowcom championaty i pisemne podziękowania dla sponsorów. Ważnym wydarzeniem tej imprezy będzie nominacja dwóch sędziów krajowych. Na poprzedniej wystawie, w Ostrówku, zdawali egzamin teoretyczny i praktyczny. A tu, na wystawie w Częstochowie będą nominowani i zadebiutują w sędziowaniu w ringach. Także bardzo pozytywne dla nas wydarzenie. Po inauguracji wystawy przechodzimy właśnie do sędziowania w ringach. O 13:00 planowana jest przerwa, ponieważ każdy z uczestników wystawy dostaje gorący posiłek. I sędziujemy dalej. Po ocenie psów w ringach będą konkurencje Para Hodowlana i Młody Prezenter, która zawsze cieszy się olbrzymim powodzeniem. I besty, czyli konkurencje główne. Około 17-ej wytypowany zostanie zwycięzca wystawy. Zakończenie wydarzenia planowane jest właśnie ok. 17-ej.

Sponsorzy dopisali?

Sponsorów mamy naprawdę wielu, co bardzo nas cieszy. Włączają się hodowcy, włączają się organizacje pozarządowe, z którymi współpracujemy. Tu, w Częstochowie, panuje w mieście takie partnerstwo- organizacje pozarządowe, które działają na terenie Częstochowy, wspierają się wzajemnie w każdej akcji, zawsze można liczyć także na władze miasta. Niniejsze wydarzenie objęte jest patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i radnego Dariusza Kapinosa. TVP 3 Katowice oraz Info Częstochowa  objęły wydarzenie patronatem medialnym. Sponsorami 5 pucharów zostali kolejno, zaczynając od miejsca pierwszego, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, za miejsce drugie- poseł na sejm Zdzisław Wolski, za  trzecie- radny miasta Częstochowy Dariusz Kapinos. Sponsorem pucharu za czwarte miejsce jest Fundacja Dla Rozwoju, zaś za piąte- szkółka „Street Dogs”.

Jaki cel przyświeca Stowarzyszeniu Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych „Canis e Catus” w organizacji tego wydarzenia?

Wkładamy wiele serca i wysiłku w przygotowanie każdej wystawy. Nasze standardy dotyczące organizacji wystaw, z jednej strony wymagają od nas zaangażowania w sprawy formalne i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Chcemy zapewnić uczestnikom satysfakcję z udziału i atrakcyjne nagrody. Z drugiej strony, mamy także pewną misję. Chcemy popularyzować wiedzę na temat hodowli zwierząt i opieki nad nimi. Dlatego na naszych imprezach można korzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych. I w tym miejscu dziękujemy doktorowi Tomaszowi Tymochowiczowi z gabinetu weterynarii „Citowet-Pet Clinic”, który zawsze chętnie wysłucha, pomoże i doradzi każdemu, kto tylko zgłosi się do niego w trakcie wydarzenia. Chcemy także, by nasze wystawy miały dla dzieci walory edukacyjne, stały się inspiracją do rozwijania pasji, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do konkurencji Młody Prezenter. Cenimy czas spędzany z rodziną. Dlatego nasze imprezy są przyjazne dzieciom. Na IV Krajowej Wystawie Psów Rasowych przygotowaliśmy wiele bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych uczestników. Będzie bezpłatna wata cukrowa, popcorn, słodycze, jabłuszka, tak jest na każdej naszej wystawie. Dzieciaki będą mogły wziąć udział w konkursach plastycznych, malowaniu buziek, dmuchaniu balonów, wszystko pod opieką animatorów. Także nie będą się dzieciaki nudziły. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających i każde dziecko może skorzystać z każdej atrakcji. Kolejnym celem edukacyjnym, związanym z wydarzeniem, jest propagowanie bezpieczeństwa zdrowotnego. Bardzo wdzięczni jesteśmy Stowarzyszeniu „Akcja Życia”, którego wolontariuszki szkolić będą z udzielania pierwszej pomocy. Jednocześnie dziewczyny stanowią także obstawę sanitarną naszej imprezy.

Czy można jeszcze zgłosić udział w wystawie?

Tak, to właściwie ostatni dzwonek. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 lipca do godz. 20:00 po tym terminie nie będzie możliwości zgłoszenia się. Mamy już zarejestrowanych wielu uczestników, ale lista wciąż czeka na tych, którzy zdecydują się w ostatniej chwili.

Pozostaje mi życzyć udanej imprezy.

Dziękuję, z pewnością będzie udana. Mamy wielu uczestników, wiele atrakcji i mnóstwo pozytywnych osób zaangażowanych w wydarzenie. To będzie cudowny czas.

 

Zobacz także